DROBNE GESTY, CZYLI JAK DBAĆ O RELACJE W ZWIĄZKU

To, że starać się o siebie nawzajem powinniśmy każdego dnia, jest chyba oczywiste. Żadne „przełomowe” wydarzenie na drodze naszej relacji – czy to moment, kiedy z przyjaciół stajemy się parą zakochanych, czy zaręczyny, ślub, narodziny pierwszego czy kolejnych już dzieci – żadne z nich nie dają prawa do stwierdzenia:  „teraz starać się o nią/niego już nie muszę”. Zdobywać się musimy każdego dnia. Z miłością, czy z każdą inną relacją jest jak z rośliną – musimy o nią dbać, podlewać, pielęgnować, nawozić. Tylko wówczas wyrośnie. Tak samo jest z miłością. Jest ona  piękna i silna tylko wtedy, gdy o nią dbamy. Jak zatem dbać o miłość?

Nie trzeba codziennie pisać miłosnych, patetycznych wierszy, czy grywać serenady dla małżonki 😀 Wystarczą drobne gesty! W tej ich małości właśnie tkwi ich siła. Co konkretnie można robić?

Na pewno jest to kwestia indywidualna dla każdej pary. W końcu niektórzy lubią róże, a inni fiołki 😀 Są jednak takie zachowania, które są chyba uniwersalne i każdemu sprawią radość. Można powiedzieć „dzień dobry”, a można powiedzieć „dzień dobry kochanie”. Można iść obok siebie, a można iść trzymając się za ręce. Można napisać sms o treści „dobranoc”, a można napisać „dobranoc:*”. Można rozmawiać przy śniadaniu, a można gapić się w telefony. Wszystko opisane wyżej można, a różnica jest kolosalna, prawda?

Jeśli możemy coś zaproponować, to u nas sprawdzają się też „karteczki”. Taka karteczka z jakimś miłym słowem, obrazkiem włożona do kalendarza, do torebki, woreczka ze śniadaniem, czy szuflady ze skarpetkami sprawia ogromną frajdę!:)  To nie kosztuje nas nawet czasu, czy energii, zajmuje kilka sekund, a pokazuje, że nam na sobie zależy, że o sobie myślimy i że chcemy dawać sobie wzajemnie radość. Kwiaty bez okazji – no ja po prostu kocham!:) Mąż idzie rano po świeże pieczywo, a oprócz bułek przynosi tulipany i wręczając je mówi „Bo cię po prostu kocham”. I dzień od razu staje się lepszy. Inny przykład to kolacja ze świecami, ładnie nakrytym stołem itd. Też prosta rzecz, a od razu robi się milej:) Tego jest po prostu mnóstwo! I zasada jest bardzo prosta – wystarczy tylko chcieć! Znamy przecież najlepiej naszą drugą połówkę, wiemy, co lubi, co sprawia jej radość, więc to robimy:)

 

Inną, według nas fajną rzeczą jest obdarowywanie się kartkami z różnych okazji – imieniny, urodziny, dzień kobiet, rocznice itp. Wręczając taką kartkę można naprawdę zawrzeć myśli, które czasami jakoś trudno wypowiedzieć. Trudno się nie wzruszyć czytając tak głębokie słowa:)

 

Aby nie wiało nudą i rutyną, warto jest wyrwać się od czasu do czasu z domu i wychodzić na miasto. Obiad w restauracji, kolacja, kino, teatr, koncert. Wspólne podróże, te małe i te duże:) Nie trzeba od razu lecieć do Argentyny, żeby fajnie spędzić czas. Może być to wycieczka rowerowa za miasto, weekend na wsi, czy nawet niedzielny spacer po parku. Chodzi o to, że tak naprawdę nieważne jest co robicie, ważne jest to, że robicie to razem i że razem czerpiecie z tego radość!:) Jeśli ktoś jest domatorem i woli spędzać czas w domu, to też jest super, o ile odpowiada to obojgu. Nic na siłę, jeśli ktoś tego nie czuje, to nie ma nic gorszego niż zmuszanie się. Musicie sami wypracować sobie te gesty, zachowania, które są dla Was fajne, które Wam poprawiają humor i wnoszą coś do Waszej relacji. Jedno jest pewne – trzeba o miłość dbać, trzeba się starać i wykazać od czasu do czasu inicjatywą:)

 

 

Jeśli możemy podsunąć Wam jeszcze jakiś pomysł, to bardzo fajnym patentem jest „zabawa w pierwszą randkę”. Umówcie się do restauracji na kolację. Zamówcie coś i udawajcie, że to Wasza pierwsza randka! 😀 Można śmiało wymyślać o sobie niestworzone rzeczy i historie. Ubaw po pachy gwarantowany!

A Wy jak dbacie o swoją miłość?

Btw, Edyta Bartosiewicz i Krzysztof Krawczyk śpiewali: „Trudno tak razem być nam ze sobą (…), lecz trzeba nam dbać o tę miłość”, co Sylwia Grzeszczak poparła śpiewając: „Cie-szmy się z ma-łych rzeczy (…).” Także w tych naszych rozważaniach nie jesteśmy sami!:D

Miłego dnia Kochani!

Może zainteresuję Cię również

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *